Davet

Değerli Katılımcılar,

Ege Üniversitesi’nin Kuruluşunun 60.yıl etkinlikleri kapsamında 17-20 Haziran 2015 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirmeyi planladığımız 1. Ulusal Halk Sağlığı Hemşireliği Kongresinin duyurusunu yapmaktan ve sizleri davet etmekten büyük mutluluk ve onur duymaktayız. Bu kongre halk sağlığı hemşireleri için tarihi bir önem taşımaktadır. Çünkü Türkiye’de hemşirelikte ilk lisans eğitiminin başladığı (1955), ilk ulusal hemşirelik kongresinin düzenlendiği (1985)  üniversitemizde, anabilim dallarımızın kuruluşundan (1990) 25 yıl sonra Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalımız aynı çatı altında bir ilke daha imza atmanın heyecanı ve gururunu yaşamaktadır.

Son yüzyılda dünyada toplumsal yapıda, sağlık göstergelerinde, sağlık hizmetlerindeki değişim ve halk sağlığı hemşiresinin bu değişim ve dönüşüm içindeki vazgeçilmez yeri ve önemi göz önünde bulundurularak, kongrenin ana teması “Değişen Toplumsal Yapı, Sağlık Sistemi ve Halk Sağlığı Hemşireliği” olarak belirlenmiştir. Bu kongrede, toplum sağlığını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen gelişmeleri dikkate alarak, halk sağlığı hemşireliği uygulamalarını, eğitimini, yönetimini, sorunları ve çözüm önerilerini alanda çalışan meslektaşlarımız, akademisyenler ve ilgili tüm sektörleri buluşturarak tartışmak arzusundayız.

Kongre süresince düzenlenecek konferans, panel,  kurs ve sunulacak sözel/poster bildiriler ile bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, kongre sonunda alınan kararların,  ilgili kurumlara ulaştırılması amaçlanmaktadır. Kongrenin 2. duyurusunda program içeriği hakkında daha ayrıntılı bilgi verilecektir.  Bilimsel programı ve İzmir’in güzelliklerini paylaşmak dileği ile hepinizi bu kongreye bekliyoruz.  Sevgi ve saygılarımızla.

 

 

Kongre Başkanı                                                                                   Kongre Başkanı

Prof. Dr. Ayla Bayık TEMEL                                                                  Prof. Dr. Süheyla Altuğ ÖZSOY

 

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Hamilelik Haftası Hesaplama Kıvırcık saç modelleri Kıvırcık saç modelleri hakkanıda yazılar Protez Saç Dukan Diyeti Göbek eritme Göbek eritme York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Protez Saç baş ağrısı Göbek eritme göbek eritme hareketleri Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır. York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.